PROKURATURA OKRĘGOWA
w Gorzowie Wielkopolskim

Kto zna gwałciciela z Wieprzyc?

Prokurator prowadzący postępowanie w sprawie brutalnego gwałtu dokonanego na 16-letniej uczennicy podjął decyzję o opublikowaniu wizerunku sprawcy tego przestępstwa, który został zarejestrowany w dniu zdarzenia przez kamery na przejeździe kolejowym w Wieprzycach oraz w sklepie Biedronka w pobliskim Jeninie. Na materiale filmowym z przejścia kolejowego w pobliżu którego doszło do zdarzenia widać go w momencie, w którym podąża za przypadkową kobietą. Sprawca najprawdopodobniej dostał się do Jenina  korzystając z autobusu linii 106 do którego wsiadł około 19.30. Niewykluczone jest również, iż mógł on się przemieszczać własnym pojazdem albo skorzystać z pomocy przypadkowego kierowcy.

W momencie zajścia sprawca-mężczyzna wyglądał następująco: wzrost ok. 175 cm, szczupła i sportowa sylwetka ciała, włosy krótkie, uszy przystające do głowy, twarz pociągła,posiadał jednodniowy zarost.

W trakcie zdarzenia wypytywał pokrzywdzoną o jej wiek co może świadczyć o tym, iż zdawał sobie sprawę z grożących mu konsekwencji. Sam twierdził, że ma 24 lata, a pokrzywdzona i tak mu nie ucieknie bo jest "najlepszym biegaczem w Wielkopolsce". Sprawca mówił do siebie : ''Piotr, myśl'' dbając o to, by nie pozostawić na miejscu przestępstwa żadnych sladów ani też należących do niego przedmiotów takich jak telefon komórkowy czy też odtwarzacz mp3. O tym, iż sprawca działał z premedytacją świadczy też fakt, iż posiadanym nożem pokłuł oczy pokrzywdzonej licząc na to, że go nie rozpozna.Na koniec zdarzenia zwrócił się do pokrzywdzonej słowami ''adios''.

Przypomnijmy, iż do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych pomiędzy 18.47 a 19.30  w dniu 09.01.2012r. przy ulicy Rzecznej w dzielnicy Wieprzyce w okolicy wału przeciwpowodziowego. Pokrzywdzona została zaatakowana przez idącego za nią mężczyznę, który dokonał jej zgwałcenia. Po zdarzeniu trafiła do miejscowego szpitala.

W przypadku gdyby ktokolwiek z Państwa po obejrzeniu załączonego materiału filmowego rozpoznał sprawcę prosimy o bezwłoczny kontakt z Policją pod specjalnym numerem telefonu /95/ 7382519.Gwarantujemy zachowanie anonimowości. Dla osoby, której informacje w istotny sposób przyczynią się do ustalenia tożsamości sprawcy jest przewidziana nagroda pieniężna.